Pomoc dla Polaków

Join other median communities around the world!
User avatar
darkstorm
Core Lord
384 | 0
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Common Guide Badge
Created a complete character guide
:facepalm:
Na drop przedmiotu, @hellgrind, ale jakiego? Mam ci pokazać drop po jednym rushu mojej assy z ujemnym mf, a drop po rushu amazonki z jakimś nienormalnie wysokim mf? Sprawdź to proszę zanim zaczniesz krytykować. Mf powoduje jedynie większą ilość itemów magic, rare i podwyższenie tier itemu unique. Innego wpływu na drop unique nie ma. Najlepiej sprawdzisz to sam robiąc rush na duncu najpierw z epickim mf a potem bez niego. Zapewniam, że SU będzie tyle samo. A chyba tylko ta kategoria przedmiotów się liczy w farming rushes w MXL, nieprawdaż?
Tak jak napisał już kolega, Charsi Imbue ma swoje subtelności. Proponuję eksperyment dydaktyczny - zdobądź dwa sacred itemy, tej samej kategorii, nasyć postacią na 120 lvl-u i na 20 lvl-u, a potem zacznij je craftować ze shrines. Myślę, że próba 20 shrines na każdy przedmiot wystarczy by przekonać nawet najbardziej zatwardziałych guślarzy.
3. RUNEWORDS czyli Słowa Runiczne mogą byc stworzone TYLKO I WYŁĄCZNIE w Grey (szarych) przedmiotach z dziurami. Do zrobienia RW potrzebna jest 1, 2 albo 6 run i KLEJNOTY!!. Tworząc RW najpierw wrzucasz klejnoty a w ostatnią dziurę runę z której robisz RW. Nigdy na odwrót. Jeśli przedmiot ma 1 dziurę wrzucasz tylko runę.

Nie rozumiem? Napisałem przecież:
Aby wykonac Runeword (RW) nalezy znalezc item, uczynic go Normal (receptura w/w) i za pomoca Oil of Reneval mixowac az do uzyskania zadowalajacego efektu. Wazne by item byl superior
Normal Item + Oil of Enchancement = Superior Item

Receptura na wykonanie RW jest nastepujaca
Socketed (n) item ; ({n-{1;2}};0) jewels ; Rune(s) = RW item.
Istnieja slowa runiczne, ktore wymagaja wiecej niz jednej runy. Czasem wymagaja dwoch, czasem nawet szesciu run.
Wazne jest by zawsze pamietac iz Rune musza poprzedzac Jewele.

więc po co to dublować? :-]


Swój poradnik dla nowicjuszy popełniłem mniej więcej na etapie MXL Ultimative XVc / Median XL wersja obecna. Nikt z szanownych życzliwych komentatorów nie zwrócił na to uwagi (a szkoda, liczyłem raczej na punktowanie tych różnic, które są obecnie istotne) bo i po co, skoro czytają nas ludzie, którzy grają w ten mod dwa dni - zawsze mogą się męczyć.
Założyłem temat ,,Pomoc dla Polaków" bo widzę (i nie tylko ja, koledzy z Sin War z innych krajów też to widzą) że grono Polaków na serwerze ciągle rośnie i staje się znaczące. A nie każdy musi rozumieć mechanikę gry, tym bardziej jeśli grał całe życie w D2:LoD, które stanowi inną grę (nie, proszę mi nie pisać doktoratów nt ,,MXL a D2:LoD!).
Zamiast popisywać się urzędniczą skrupulatnością w penetracji mojego poradnika byłoby lepiej dla wszystkich nowicjuszy, z myślą o których przecież ten temat istnieje, opisać takie fakty jak:
Nie działa już formuła: Oil of Reneval + Rare item = new Rare item

lub
Warto dodać iż istnieje formuła: Oil of Craft + Arcane Crystal = Arcane Cluster;, która pozwala miksować Arcane Cluster z innymi Arcane Crystals tak jak Shrines z Vessels, co pozwala je kolekcjonować, oszczędzając przy tym miejsce w ekwipnuku

Ty natomiast piszesz
5. Jak już robisz poradnik dla polaków to staraj się tłumaczyć to co można przetłumaczyć żeby miało to sens w polskim języku (mowie o "shrines")

podczas gdy mój kumpel, gdy zapytałem go czy znalazł jakieś kapliczki pobiegł gdzieś w rejon Izuala zrobil tp i zapytał czy o to mi chodziło (jakaś konstrukcja tam stała i myślał że to coś takiego jak ,,They have mirrors in hell" ze starych Medianów). Z własnego doświadczenia ci mówię - to się nie sprawdzi. Lepiej się uczy kogoś budując od początku dobre skojarzenia. Shrine ma kojarzyć się z craftingiem, a nie kapliczka z rzemiosłem bo potem będą ci biegać dookoła ołtarza Kowala w piekle albo tropem tego z a1 wejdą do CoV i powiedzą że kapliczki to zbyt trudna sprawa.

Nigdzie także nie napisałem iż moim zamiarem było przetłumaczenie dokumentacji MXL na język ojczysty. Moim zamiarem jest podzielić się swoją wiedzą z Rodakami, którzy nie znają się na tym modzie, a chcą nauczyć się jak grać.
I nie ma co się popisywać bo wyjdzie tylko na to że ,,zapomniał wół jak cielęciem był". Znam pełno typków na serwerze, którzy wywalili kasę na SbS, Dementia, Titan Steps i jeszcze inne epickie itemki, których nigdy w życiu nawet na oczy w grze nie widziałem, a potem się okazuje że nie potrafią z tym gearem oraz 100% zrealizowany buildem z jakiegoś poradnika nawet ubić andy na destro, a co dopiero zrobić jakiś uber. A ja potrafię chociaż gram na własnych buildach i w wiekszości przypadków z gearem własnej roboty.

@hellgrind, moje ,,wprowadzanie ludzi w błąd" opieram nie tylko na własnym doświadczeniu, opieram je też na rozmowach z uczestnikami moddowania gry, na poradach graczy, którzy kiedyś uczyli mnie tej gry (po moim pojawieniu się na sw). Tu nie ma sprawdzonych receptur, efekt wielu rozwiązań jest często podobny i pewne kłótnie uważam za pieniactwo, podczas gdy inne, o ile prowadzą do jakiegoś sensownego celu, są niekiedy warte poświecenia im kawałka swojego życia. Wyjaśnij mi więc - jaki ma sens zebranie dwóch obozów farmerów, z których jeden udowodni że mając kolosalny dmg ubija diablo w 1/24 sekundy i cieszy się z dropu 6 SU, a drugi będzie popisywał się necromantami z 1000+ mf, którzy po jednej grze z ta, torajan, k3ba mają po 20 SU w plecaku? Podobne problemy miałem z miłośnikami UHC z czasów XVc, którzy uważali że dzięki ich tysiącom dmg są najlepsi total, w tym na pvp. A ja im udowodniłem że postać ze 128-216 dmg sama robi wszystkei ubery i jeszcze może im dokopać na pvp. I kto ma rację gdy obie strony ją mają? Bo ja się zgadzam że UHC był w swoich czasach op, ale w dalszym ciągu nie widzę by miał być jedyną solucją na przejście gry oraz by miał być taki niepokonany.

Pisz tu proszę to, co może pomóc nowicjuszom.

Jeżeli szukasz tematu pt. ,,kto ma większą pałę" to mogę dla ciebie taki popełnić - dla dzieci i młodzieży wszystko.
User avatar
Anonymous:
Memelistas
2974 | 437
Great Posting Badge
Posted over 2.500 messages
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Great Love Badge
Earned over 100 cookies
Ja mam większą pałę, to jest ocevisce.
User avatar
darkstorm
Core Lord
384 | 0
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Common Guide Badge
Created a complete character guide
Anonymous: wrote:Ja mam większą pałę, to jest ocevisce.

Uważaj bo jeszcze przekształcisz ten temat w tablicę anonsów matrymonialnych.
Myxir
Cog
225 | 13
Problem polega na tym, że wielu nie wie o istnieniu jakiegoś forum, a nawet jeśli wie to wątpię że ktoś będzie szukał pomocy w dziale offtopic :D Na forum siedzę juz dość długo (biorąc pod uwagę inne konta), ale nigdy nie wchodziłem do tego działu, bo nie miałem potrzeby, a znalazłem się tu tylko przypadkowo ^.^
User avatar
darkstorm
Core Lord
384 | 0
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Common Guide Badge
Created a complete character guide
Ale sie znalazles ^^
baranek
Imp
4 | 0
cześć jestem tutaj nowy.
pomoże ktoś?wracam do D2 po 10 latach prawie.
zaciekawił mnie ten patch. jako, że jest po ang. spytam o mechanikę i zasady gry. duże zmiany? jak z postaciami?
User avatar
darkstorm
Core Lord
384 | 0
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Common Guide Badge
Created a complete character guide
baranek wrote:cześć jestem tutaj nowy.
pomoże ktoś?wracam do D2 po 10 latach prawie.
zaciekawił mnie ten patch. jako, że jest po ang. spytam o mechanikę i zasady gry. duże zmiany? jak z postaciami?


Mechanika gry jest dalej oparta na silniku d2:lod. Niebawem na jaw wyjdzie MXL-Sigma, ktory ma wprowadzic zmiane silnika gry, jak go pisza. Czego sie spodziewac radze zapytac w dziale dot. Sigmy na forum https://forum.median-xl.com/viewforum.php?f=44.

Kazda postac posiada zestaw nowych umiejetnosci, tym razem jednak sa one pogrupowane w szczeble:
- 1
- 6
- 12
- 18
- 24 [lvl];
oraz zapewnia umiejetnosci wymagajace osiagniecia 90 lvlu lub wykonania pewnych czynnosci - Ennaed Skill wymaga class charm(''cc'' zdobedziesz w Kurast 3000 BA challange, lvl 80; Providing grounds trap - P.Gem + cc mix; lvl 90 upgrade).
Dla kazdej postaci zostaly przeiwdziane nowe przedmioty o nowych cechach( szczegoly w kwestii unique items w linkach: https://docs.median-xl.com/doc/items/tiereduniques dla tiered, https://docs.median-xl.com/doc/items/sacreduniques dla sacred).

W pierwszym poscie napisalem kilka slow o kosmetyce przedmiotow w medianie.
Co do reszty...
Celem gry jest robienie uberquestow, lokacji dodatkowych, ktore wymagaja czesto innych umiejetnosci lub dobrej znajomosci mechaniki gry, ew. czasem zastosowania specyficznej taktyki, ktorej dany uber wymaga. Liste uberquestow masz tu: https://diablo.gamepedia.com/Uberquests_(Median_XL);.

Zazwyczaj nagroda za wykoannie uberquestu jest charm http://median-xl.wikia.com/wiki/Charms

Czy masz jakies konkretne pytania?

baranek wrote:zrobione :)

a jak pójdę na północy w isle coś tam?

jak jest z dropem?jak w diablo 2? bo mam dalej broń z kostki grisa.
są jakieś inne miejsca, których nie było w d2 w medianie??


Na pólnocy o ile sie nie myle jest uber z Xazaxem http://median-xl.wikia.com/wiki/Xazax
Image

a jeszcze dalej jest uber z Athula http://median-xl.wikia.com/wiki/Athulua,_the_Amazonian_Goddess
Image

Gratuluje wykonania pierwszego Tran Athula w zyciu!
User avatar
darkstorm
Core Lord
384 | 0
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Common Guide Badge
Created a complete character guide
superwashDziś o 05:16
its been removed from the game
no more catalyst of destruction
User avatar
darkstorm
Core Lord
384 | 0
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Common Guide Badge
Created a complete character guide
superwashDziś o 05:17
You can use an oil of renewal
for most of what the catalyst did
https://docs.median-xl.com/doc/items/cube
Cube Recipes :: Median XL / Game Guide
The documentation contains all information about items, classes, skills, uberquests and more. Everything you should know about Median XL can be found here!
User avatar
darkstorm
Core Lord
384 | 0
Great Popularity Badge
Has a thread with over 50.000 views
Common Guide Badge
Created a complete character guide
superwashDziś o 05:19
The devs took the catalyst of destruction out of the game because they replaced it by merging its uses with the oil of renewal; you can buy them from some vendors